Hit enter after type your search item

מה ההבדל בין מאגר ריצוף לשפשוף רצפות?

/
/
/
39 Views

אם אתה רק נכנס לתחום של אחזקת שירותי בניין או ניקיון משרדים, אתה בטוח שתעמוד בפני ההחלטה אם להשתמש במאגר רצפות או במקרצף רצפות לצורך עבודות ניקיון הרצפה שלך. אתה עשוי לחשוב בהתחלה "אלה חייבים להיות מאותו סוג של מכונה, נכון?" ובכן לא באמת.

באופן כללי, חיץ רצפה הוא מכונה בעלת ראש מסתובב אופקית היושבת ישירות על הרצפה. חשוב על כרית קרצוף גדולה ועגולה המסתובבת במעגל. סיבוב הכרית מופעל על ידי מנוע קטן, בדרך כלל ישירות מעל מרכז הכרית. חלק מהמאגרים מצוידים במיכל פתרונות שיכול להשפריץ פתרון ניקוי ישירות לתוך כרית הקרצוף ולרצפה שלך. תכונה נוספת זו מאפשרת למשתמש לשים כמויות קטנות של חומרי ניקוי על הרצפה לפי הצורך, מבלי לעצור ולשפוך אותו ישירות מבקבוק- חיסכון בזמן אמת וחזרה. אבל, אין שום דרך למאגר "לשאוב" את הפתרון הזה ברגע שהוא על הרצפה.

מאגרי הרצפה ידועים גם כמכונות רצפה סיבובית מכיוון שמשטח הקרצוף מסתובב כל הזמן במעגל בכיוון אחד. מקרצפים אוטומטיים לרצפה עשויים להיות בעלי ראש מסתובב, בדומה למאגרים, אך דגמים רבים מציעים ראש מברשת גלילי. נתייחס להבדל הזה תוך דקה. דע רק שתתקל במושגים "חיץ רצפה" ו"מכונת רצפה סיבובית "כמשמעותו זהה.

המאגרים מיוצרים להסתובב במגוון מהירויות. המהירות שבה המשטח או המברשת מסתובבים משפיעים ישירות על סוג עבודת ניקוי הרצפות שאתה רוצה לבצע. מאגרי מהירות נמוכה נועדו להתמודד עם עבודות קרצוף, כאשר לרצפה שלך יש לכלוך בקרקע שאתה צריך להכניס קצת שריר לקרצוף. מכונות במהירות נמוכה הן גם המכשיר המועדף עליך כאשר אתה צריך להסיר את ציפוי השעווה הישן ממשטח קשיח, כמו רצפות אריחים מסחריות שאתה מוצא לעתים קרובות בחנויות מכולת. מאגרי מהירות נמוכה יסתובבו מסביבות 175 סל"ד. מאגרי מהירות משתנים ינועו בין 175-350 סל"ד.

מאגרים במהירות נמוכה מתאימים גם לקרצוף – או למכסה – שטיחים, בתנאי שלמכונה יש מספיק כוח סוס (או קבלים כפולים) כדי להתמודד עם סוג זה של סיבוב חיכוך גבוה. הקפד לפעול לפי הוראות היצרן האם ניתן להשתמש במאגר רצפות לשטיחים או לא. יצרנים רבים יבטלו את האחריות אם השתמשת במכונה על שטיחים שאינה אמורה לשמש כך (אל תדאג, הם יוכלו לדעת אם תשלח את המכונה שלך לעבודה באחריות!)

מאגרים במהירות גבוהה מיועדים רק לליטוש משטחי רצפה קשים. הם מסתובבים במהירויות גבוהות מאוד, בכל מקרה מכ -1000 סל"ד עד 3000 סל"ד. אינך יכול להשתמש במאגרים במהירות גבוהה לכל סוג של עבודת קרצוף. בעזרת משטח הליטוש הנכון ומעט ספריי ליטוף תוכלו להביא ברק נהדר למשטח הרצפה הקשה. אתה פשוט לא יכול לעשות את זה עם מכונה במהירות נמוכה או משתנה.

רוב מאגרי הרצפה פועלים מחיבור ישיר למקור חשמל, אך לחלקם יש סוללות פנימיות או מנוע המונע פרופאן כדי להניע את הכרית המסתובבת. היתרון של דגם מסוג סוללה או מנוע פרופאן הוא היותו נקי מחבלי חשמל המפריעים לעבודת הקרצוף שלך. היתרון של הדגמים החשמליים הוא מקור כוח קבוע מבלי לדאוג לריקון סוללה או מיכל דלק. לעתים קרובות משתמשים בדגמים המונעים על ידי סוללות בתוכניות תחזוקת LEED ותחזוקת בניינים ירוקים.

קרצוף רצפות, המכונה גם קרצוף אוטומטי או קרצוף אוטומטי, הם חיה אחרת לגמרי. יש להם לא רק ראש קרצוף, אלא מערכת אוטומטית למתן פתרון ניקוי ולאחר מכן לשאוב אותו. אז, במעבר אחד על הרצפה שלך, אתה יכול לוותר על פתרון ניקוי או הפשטה, לשפשף אותו לרצפה ולשאוב את כל זה בעזרת תוספת מגב בחלק האחורי של המכונה. למקרצפים אוטומטיים יש מיכל נפרד ומיכל איסוף כדי לשמור על המים הנקיים שלך מהמים המלוכלכים שלך.

למרות שמקרקעין אוטומטיים הם בדרך כלל מכונות יקרות יותר מראש, הזמן שנחסך בניקוי הרצפות שלך יכול לקזז מאוד את העלות ההתחלתית. חיסכון בזמן (וכסף) למפעיל הוא הסיבה השכיחה ביותר לרכישת מכונות יעילות אלו לבניית תוכניות תחזוקה.

בסופו של דבר ישנם גורמים רבים שכדאי לקחת בחשבון בעת ​​ההחלטה איזה מכונה, חיץ רצפה או קרצוף קרצוף, היא המתאימה ביותר למצבך הספציפי. אם יש לך מתקן גדול מאוד עם חללים פתוחים לרווחה (כמו אמצע קניון) וחללים צרים (כמו בחדרי אמבטיה) אז אולי הכלי הטוב ביותר שלך לתפקיד הוא שני סוגי המכונות.Source by Linda Jansen

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.nicoste.com All Rights Reserved